Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-03-10 11:27:51
Autor zdjęcia/źródło: mat. promocyjne
Nowe tytuły w marcu to bardzo bogate propozycje. Z jednej strony możecie w przeglądzie znaleźć książki, o których marzy wręcz wasze dziecko, bohaterki i bohaterów z którymi będzie się z łatwością utożsamiać. Z drugiej strony proponuję, poradniki dla rodziców, których zasady są kluczowe do wprowadzenie w życie, ale nie zawsze muszą być to procesy proste w relacji z dzieckiem. Waszą uwagę szczególnie chciałabym skierować na miejsce pierwsze, które nie wyróżniam bez powodu. Ta książka góry przenosi i z pewnością przyda się każdemu rodzicowi, który na jakimś etapie życia dziecka zmaga się z jego markotnością przy jedzeniu. Mam nadzieję, że lektury, które proponują nie tylko przyniosą w rodzinie pozytywne zmiany, ale napełnią Was dobrą energią i poprawią samopoczucie.
Sposób na niejadka to przyjazny rodzicom i opiekunom poradnik, który pomoże świadomie kształtować nawyki żywieniowe dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Książka jest nieocenionym wsparciem dla wszystkich rodziców i opiekunów, których dzieci i podopieczni mają problemy z jedzeniem.
W miarę poznawania kolejnych rozdziałów dowiecie się jak duży wpływ na karmienie dziecka ma nabywanie przez nie nowych umiejętności rozwojowych, zmiany zachodzące w otoczeniu, kłopoty zdrowotne i jak radzić sobie z pojawiającymi się problemami.
W każdym rozdziale znajdziecie odpowiednie dla danego etapu porady dietetyka w tym jadłospisy i tabele żywieniowe bezwzględnie konieczne przy modyfikowaniu diety dziecka.
Na końcu książki mamy, które potrzebują konsultacji w poradni laktacyjnej znajdą wykaz wszystkich zajmujących się tym placówek na terenie całego kraju.
O autorce:
Marta Bąkowska jest specjalistą psychologii klinicznej dziecka z piętnastoletnim doświadczeniem. Zajmuje się problematyką zdrowia psychicznego małych dzieci w tym: zaburzeń snu, zaparciami, moczeniem, zaburzeniami kontaktu, problemami emocjonalnymi (depresją dziecięcą, napadami agresji), żałobą po stracie bliskiej osoby, oceną rozwoju dziecka, diagnozą autyzmu w okresie niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym, wczesnymi relacjami mama – dziecko, zaburzeniami więzi, ale przede wszystkim terapią problemów w jedzeniu od urodzenia do ok. 7 r.ż. Jest trenerem Skali Zachowań Noworodka Brazeltona oraz doradcą laktacyjnym. Swoje doświadczenie zdobywała w Ośrodku Wczesnej Interwencji , Dziennym Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, Polskim Związku Głuchych, Klinice Neurologii i Epileptologii Dziecięcej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Centrum Zdrowia dziecka.
Stokrotka 2017.03.16 13:39
Ja bym o Eskimosi poczytałam.. zawsze byłam ciekawa jak wychowują dzieciaki w innych krajach, jak biegnie im życie..
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.